Get Adobe Flash player

  נפאל

  נפאל ידועה כאחת הארצות ההרריות בעולם, אך הטופוגרפיה של נפאל מתחלקת בעצם לשלושה: 

א) אזור השפלה-"טראי"

ב) אזור הגבעות- "פאהאר"

ג) אזור ההרים- "פארבאט"

איזור ההרים מהווה כ17% של כלל האדמה בנפאל, איזור הגבעות כ65% ואזור הטראי כ18%. כל שלושת האזורים מקבילים אחד לשני, בצורה אופקית.

ככל שמתקדמים צפונה (מדרום), הטופוגרפיה משתנה, מפני שטח מישורי לגבעות (במושגים שלנו הרים) ולבסוף להרים ענקיים. הארץ הולכת וגדלה ומגיעה לפערים של בין 70 מ בנקודה הנמוכה ביותר (קנצ'ן קלאן), ל 8850 מ בנקודה הגבוהה ביותר שהיא פסגת הר האוורסט.

טיול בנפאל אינו כמו טיול בארץ או באירופה. הקצב והדינמיקה שונים לחלוטין. נסיעות בין עירוניות  גם אם המרחקים לא ארוכים, יכולות לקחת הרבה יותר זמן מעבר למצופה ויש עדיין איזורים בנפאל שאינם כלל נגישים לתחבורה.


   עבודת גילוף נאוורי

התנאים הטופוגרפיים, מקדמים את נפאל כמדינה פופולרית לטרקין. אך, מלבד טרקין, יש לנפאל שפע של אטרקציות להציע; ג'ונגל ספארי, רפטינג, צפרות, אתרים היסטוריים כגון; מקום לידתו של הבודהה ואתרי מורשת עולמית של אונסק"ו וגם הוויות רבות של אתניות ואקזוטיות. 

טיול בנפאל

- נפאל היא ארץ עוצרת נשימה ביופיה, יופי המשמח את הלב ונותן שלווה לנפש. למרות שנפאל מקושרת תמיד לטיולי טרקים,  המסלול העיקרי שאנו מציעים הינו מסלול שמכסה את עיקרי האזורים הנגישים בתחבורה. המסלול מלא בחוויות  עשירות של תרבות, אומנות, דת, היסטוריה, מנהגים, נופים ועוד אין ספור דברים. למרות שהטיול מתרחש בנפאל, המסלול לוקח את המטייל מטיבט עד להודו. זוהי המומחיות של גוון רומי המתרגם לפועל את המיוחד לנפאל, שהיא נקודת מפגש של תרבויות עתיקות, דתות קדומות אך גם ארץ ומדינה ייחודית ואצילה.

-  קיימים מספר מסלולים נוספים שהם אתגריים יותר ודורשים כושר פיזי מתאים:

  (כל התוכנית כוללות איסוף משדה תעופה בקטמנדו והעברה למלון, יומיים טיול מודרך של אתרי אטרקציות בקטמנדו לפני      יציאה לטרק ויום מנוחה בקטמנדו בסיום הטרק.)

  טרק מחנה בסיס אנאפורנה

  19 ימים - רמת קושי: בינוני

  טרק של הליכה נוחה ונופים מרהיבים אל מחנה הבסיס של הרי אנאפורנה, בגובה 4200 מטר.

  טרק סובב אנאפורנה

  23 ימים - רמת קושי: בינוני

  טרק קלאסי של מסלול סובב אנאפורנה, המהוה מפגש עם רבים משבטי נפאל; גורונג, מאגר, צ'טרי, נוואר,   תאקאלי ומוסטנג. כמובן שהמסלול גם מלא בנופים מרהיבים של הרי האנאפורנה.

  טרק לנגטנג - גוסאיקונדה

  19 ימים - רמת קושי: נמרץ/קשה

  טרק אתגרי מדונצ'ה (1937 מטר) לאגם הקפוא-גוסאיקונדה (4300 מטר). גוסאיקונדה המכונה גם האגם   הקפוא, הינו מקום קדוש ואתר עליה לרגל לאנשי הדת ההינדו והבודהיסטי כאחד. עלפי האמונה המקומית   האגם נוצר כפעולה מכוונת של האל ההינדו שיווה שנקב באדמה עם חניתו, כדי להוציא מים בשביל לשתות   ולהרגיע את השריפה בגרונו. טרק זה מפגיש את המטייל עם אנשים ממוצא אתני טיבטי המכונים בשם   בותיה. מלבד האגם הקפוא שהינו האטרקציה הראשית של הטרק, המסלול מציע אטרקציות רבות נוספות   כגון מפעלים לייצור גבינות, מנזרים בודהיסטיים, מראות מרהיבים של הרי ההימאליה ועוד.

  טרק מחנה בסיס אוורסט

  18 ימים - רמת קושי: קשה מאוד/ מקצועי

  טרק אתגרי הדורש טיפוס והתאקלמות לגובה (5545 מטר). הטרק מפגיש את המטייל עם שבט השרפה של   נפאל. אנשי שרפה מוכרים בשביל יכולתם לטיפוס הרים והובלת ציוד עבור מטפסים. המסלול עובר דרך   יערות עצי דפנה, עצי שושנת האלפים ועצי אשוח ענקיים ומאפשר צפייה מקרוב, של איילי מושק, כבשים   כחולים וחיות וציפורים הימאלאינים אחרים. כמובן שהמסלול גם מלא במראות מרהיבות של הר האוורסט   וההרים הסובבים לו, כגון; נופטסה, להוטסה, צ'ולטסה ועוד. שיאו של המסלול הוא המחנה התחתית של הר   האוורסט, שממנה יוצאים המטפסים לטיפוס על האוורסט. מסלול זה הינו יפה, אתגרי ומסלול לזכור לכל   החיים.

  טרק תצפית אל אוורסט

  13 ימים - רמת קושי: נמרץ/קשה

   טרק בגרסה מקוצרת של הטרייקים; מחנה תחתית וגוקיו-מעבר צ'ולה. מקסימום גובה שאליו עולים הינו    כ 3800 מטר. טרק נחמד למטיילים המחפשים טרייק מעניין ולא יותר מדי אתגרי.

  טרק גוקיו- מעבר צ'ולה

  22 ימים - רמת קושי: קשה מאוד/ מקצועי

  מסלול העובר דרך עמק גוקיו המלא באגמים רבים ושונים, פסגת הר גוקיו, הקרחון הגדול של נפאל, מעבר   צ'ולה, עמק קומבו ופסגת קאלה פתאר שממנו ניתן לצפות אל הפנים הדרום מערביות של האוורסט. המסלול,   כמו גם המסלולים של טרק מחנה בסיס אוורסט וטרק תצפית אל אוורסט, נמצא בשמורת סגרמתא, אחד   האזורים הגבוהים והיפים בעולם. מקסימום גובה שאליו מגיע המסלול הינו 5545 מטר, שהיא פסגת הר   קאלה פתאר. האזור מיושב בחלקו ע"י שבט השרפא

  שייט על נהר טריסולי (White water rafting)

  1 עד 4 ימים - רמת קושי: נמרץ/קשה

  נהר טריסולי הינו הנהר הפופולרי ביותר לשייט בנפאל. הנהר נמצא קרוב מאוד לקטמנדו ואפשר לשוט עליו   עד לפוקהארא או צ'יטוואן. מתאים לשייטים מתחילים או הנמצאים בשלב ביניים.


   הגוונים של נפאל  

שייט על נהר

רכיבה על פיל

מנזרים

אגמים

מסלולים

כפרים אתניים

אתרי מורשת

המטבח

ג'ונגל סאפארי